KAREL IPG-500 IP HYBRID TELEFON SANTRALI

IPG500
Karel IPG-500 ip Hybrit Santral

IPG500, Karel’in çeyrek asrı aşkın iletişim tecrübesinden süzülmüş, yeni nesil, yazılım tabanlı (softswitch), IP iletişim platformudur. 16 hat kapasitesinden 500 hat kapasitesine kadar çıkabilmektedir. Sistem, 112 TDM ve 500 IP hatta kadar büyüyebilmektedir.
IPv4 & IPv6 uyumluluğu bulunmaktadır.
Haberleşmede SIP ve H323 protokol desteği. Abone tarafında SIP aboneler desteklenirken, IP dış hat tarafında hem H323 hem de SIP protokolleri desteklenmektedir. Sistemde hem SIP, hem de H323 dış hatlar aynı anda çalışabilir.
Sistem IPCC yapısı ile sadece Ethernet altyapısı üzerinden birbirlerine bağlanarak tek sistem yapısında büyütülebilmekte ve bu büyüme mesafeden bağımsız olarak gerçekleştirilebilmektedir.
Sistem programlanması tek arayüz “Widea” tarafından gerçekleştirilmektedir.
Widea;
IPG Serisi bakım, programlama, izleme işlemlerini IP ağı
üzerinde olan herhangi bir bilgisayardan uzaktan gerçek
zamanlı olarak yapılabilmesini sağlayan Web Sunucudur.
Web Phone(tıkla konuş) ve Web-Konsol Abone(Widea Abone Sayfası) sayfaları mevcuttur.

Sistem IP servisleri sayesinde uzak IP aboneleri(ADSL arkası) desteklemektedir. Bu amaçla sistemde NAT/STUN desteği bulunmaktadır.
VPN ile yapılan IP bağlantılarda Softphone uygulamaları direkt lokal alandaymış gibi çalışır. Bunun için IP port yönlendirilmesine gerek yoktur.
Yazılım tabanlı telefon veya akıllı telefonlar ile tam uyumluluk sunar.
IP telsiz telefonlar olan WIFI telefonlar ve IP DECT sistemi IPG Serisi Sistemlerin IP servisleri sayesinde desteklenmektedir. Böylece WIFI ve IP DECT aboneler de standart SIP aboneler gibi sistemden servis alabilmektedir.

SIP video telefonlar arasında, SIP dış hat ve UMTH üzerinden görüntülü görüşme sağlar.

Gömülü güvenlik duvarı(Firewall) ile dışarından gelecek saldırılara karşı koruma sağlanır. (IP, MAC adreslerine göre, TCP ve UDP portu bazında filtreler)

Durum bilgisi ve Anlık Mesajlaşmayı destekler.

Auto Configuration (Otomatik Konfigürasyon) özelliği ile IP telefonlar kendi konfigürasyonlarını sistemden alabilmektedir.

IP dış hatlar sistemler arası IP bağlantıları yapmak için kullanılabileceği gibi, özel operatörlerden alınmış IP hatlara(UMTH uygulamaları) ya da firma için bulunan proxy sunuculara/gatekeeper’ lara bağlantı sağlayabilir.

Kullanıcılar, Karel güvenlik kameralarını arayarak görüntü ve ses alabilirler.

IPG500 Sistemi, donanımsal olarak 2 temel devre grubundan oluşmuştur.

1- Anakart + CPU Modülü
2- Kapasite Genişleme Arayüz Kartları