Yetkili Satıcı ve Servisler

Size en yakın yetkili servise ulaşmak için hizmet almak istediğiniz bölgeyi yazarak aratınız.


Karel Santral Servis Hzimetleri

Karel Telefon santralleri ve çevrebirimlerinin kurulumu, bakım onarım ve altyapı hizmetlerini kapsar. Arıza ihbarlarınızda en kısa sürede cevap vererek arızanın durumuna göre uzaktan veya yerinde destek hizmeti ile problemin uygun fiyat ve garantili olarak çözüme kavuşmasını sağlar. Yerinde servis hizmetlerinde konsinye ve ikame santral desteği ile iletişiminiz kesintiye uğramadan problemleriniz giderilir. Yetkili servis olmanın verdiği avantajları ile sürekli stoğunda konsinye ve yedek malzeme bulundurur. Almış olduğunuz servis hizmeti garanti verilerek yapılır. Yapılan bütün işlemler sistem ve garanti takibi açısından kayıt altında tutulur. Sonraki zamanlarda aynı arızanın tekrarlaması durumunda 3 ay boyunca servis garantisi kapsamında ücretsiz olarak yapılır.

Garantili Hizmet

Karel Servisleri kaliteli hizmet sunmak ve müşteri memnuniyetini sağlamak üzere yapılandırılmıştır. Karel santral servisi bünyesinde almış olduğunuz ürün ve hizmetler kayıt altında ve garanti kapsamındadır.

Tamir ve Onarım

Tamir ve onarım işlemleri karel servisi bünyesinde garantili olarak yapılır. Arızalı santral veya santral çevrebirimleri yerine konsinye ürün takılarak yerinden tamir için alınır. Ön kontroller yapıldıktan sonra müşteri onayı için fiyat bilgisi paylaşılır. Müşteri onayından sonra tamiri yapılarak yerine montajı yapılır ve servis kaydı kapatılır. Aynı arızanın tekrarlaması durumunda 6 ay süresince bakım onarım garantisinden ücretsiz olarak yapılır.

Karel PS02 Adaptör Tamiri

Karel PS02 adaptörü karel ms26 ve karel ms38 santrallerde kullanılan besleme modülüdür. Elektriksel problemlerde, santral kaynaklı gürültülerde ve zilsesinin olmadığı durumlarda değişimi veya tamiri yapılır. Karel Santral Servisi olarak karel PS02 adaptörü garantili onarımını yapmaktayız. Onarımı yapılan cihazınız 6 ay boyunca garanti kapsamındadır

Sık Karşılaşılan Arıza ve Servis İhbarları

Telefon 9’dan hat almıyor;

Telefondan 9 tuşlandığında hata sesi alıyorsanız yetkisi kısıtlı olabilir, dahili abone arama yetkisi verilmesi gerekebilir.

9 Tuşlandığında boşluk sesi var ise , dış hatlardan biri veya bir kaçı santrale kadar gelmiyor olabilir. Santrale bağlı telefon numaralarının tek tek kontrolu istenir. Gelmeyen var ise operatöre arı kaydı bırakılması gerekir.

9 dan hat alınıyor fakat bazı numarları aranmıyor. Dahili abone yetkisi yetersiz olabilir arama yetkisi istenilen düzeyde olası gerekir.

Dahili Aboen Zili Çalmıyor

Abone üzerinde rahatsız edilmeme kodu tuşlanmış olabilir, dahili aboeden 830 tuşlanarak çözülür.

Abone arandığında başka abone çalıyor, Dahili aboneden yönlendirme yapılmış olabilir 85 tuşlayarak çözülür.

Telefonda Aşırı Grültü Var

Bu problemin birçok sebebi olabilir bunlardan bir kaçı. Telefon makinası değiştirlerek makinadan kaynaklanıp kaynaklanmadığı tesbit edilir. Tesisat kontrol edilir dahili tesisattan yapabilir. Karel MS26 veya MS38 santral kullanıyorsanız besleme adaptöründen yapıyor olabilir. Santral toprak hattından yapabilir. Parazit 9 dan hat alındığı zaman yapıyor ise telekom hattından kaynaklanıyor olabilir.