DB211 IP DECT Dahili Baz İstasyonu

db211
DB211 IP DECT Dahili Baz İstasyonu Yüksek Performanslı ve Esnek Bir Çözüm: IP DECT

Özet

DECT VE VoIP TEKNOLOJİLERİ BİR ARADA
Karel IP-DECT sistemi, güvenliği kanıtlanmış standart DECT teknolojisi ile haberleşmede sınırları kaldıran IP teknolojisinin işbirliğinin bir sonucudur. IP-DECT sistemi DECT teknolojisinin temel standartlarını korur, kapsama alanı içindeki kullanıcıların yüksek ses kalitesi ve güvenlik içerisinde haberleşmesine olanak saglar.Ses; santral ve baz istasyonları arasında IP ağ üzerinden taşınırken, el üniteleri ve baz istasyonları arasındaki iletişim DECT standartında gerçekleşmektedir.

MODÜLER VE UYUMLU YAPI
Karel IP-DECT sistemi, modüler yapısı ve desteklediği azami baz istasyonu ve el ünitesi sayılarıyla, her ölçekte işyerinin kablosuz sistem gereksinimini karşılayabilecek özelliklere sahiptir. İşletmenin büyüklüğü ve gelecekteki ihtiyacına göre, sadece baz istasyonu ve el ünitesi eklenerek KAREL IP-DECT sistemi 1.000 baz istasyonu ve 10.000 el ünitesine kadar genişleyebilmektedir. Her baz istasyonu aynı anda 8 görüşmeye destek vermektedir.
Karel IP-DECT sistemi, analog, sayısal ve IP olmak üzere tüm Karel santrallarla uyumlu olup, kapsanacak alan ve kullanıcı sayısına uygun olarak yapılandırılabilir.

KAREL IP santrallara doğrudan bağlanabilmekte;
KAREL analog model santrallarda VoIP Gatewayler aracılığı ile çalışabilmektedir.
Ayrıca SIP uyumlu tüm haberleşme sistemleriyle uyumlu çalışabilmektedir.

KOLAY KURULUM VE YÖNETİM
KAREL IP-DECT sistemi mevcut ağ yapısına kolaylıkla entegre olabildiği için ek bir donanım gerektirmez.
Sistemin, ağ altyapısı ile birlikte tek noktadan yönetilebilir olması sayesinde is gücünden ve yönetim giderlerinden tasarruf sağlanmaktadır.
Merkez veya ofislerdeki baz istasyonlara herhangi bir internet tarayıcısı üzerinden erişilerek, noktadan bağımsız sistem yönetimi gerçekleştirilir.

HANDOVER VE ROAMING DESTEĞİ İLE KESİNTİSİZ İLETİŞİM
Karel IP-DECT sisteminin handover desteği sayesinde hareketli kullanıcıların görüşmeleri, baz istasyonu kapsama alanları arasında gezerken kesilmez ve görüşme devamlılığı sağlanır.
Sistemin Roaming desteği ile farklı yerlerdeki ofisler tek bir kablosuz haberleşme çatısı altında birleşir; çalışanlar aynı el ünitesi ve abone numarası ile farklı noktalardan görüşme yapabilir.

Özellikler

Karel IP-DECT sisteminin baz istasyonu olan DB211, santrala IP standartlıyla bağlanır. Santralla el üniteleri arasındaki kablosuz haberleşmeyi ise DECT standardında yayın yaparak sağlamaktadır.

Standart olarak iç ortam kullanımı için tasarlanan DB211, dış ortam kullanımında özel bir koruyucu ile çalışabilmektedir. Herhangi bir internet tarayıcı ile IP erişimi olan her yerden DB211’e erişilebilmekte ve gerekli sistem değişiklikleri yapılabilmektedir.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

–  DECT GAP/CAP radyo iletişimi
–  IP bağlantı ara yüzü
–  Aynı anda 8 görüşme desteği
–  SIP ve H.323 protokol desteği
–  G.711, G.723.1, G.729A kodek desteği
–  Gelişmiş DECT Güvenliği (ETSI TS 102 841, GAP.N.35)
–  Web tabanlı yönetim
–  Power over Ethernet desteği (Adaptör desteği mevcuttur.)
–  Handover ve Roaming desteği
–  Durum ledleri
–  Dahili anten
–  Harici antenli olarak da kullanabilme (DB212)
–  Frekans Aralığı: 1.880 – 1.900 Mhz.
–  Kapsama Alanı: ~ 300m (Açık alan) / ~50m (Kapalı alan)
–  Güç adaptörü dahil değildir. Adaptör : DB211[/tab] [tab title=”Dökümanlar” id=”3″]Kullanım Kılavuzu
Programlama Kılavuzu